Бережи себе! Будь помітним!

В нашому суспільстві (зокрема й в Придесенні) існує проблема, яка особливо гостро проявляється в зимовий період, коли громадська активність ще пульсує, але на вулиці вже темно. Мова йде про видимість учасників руху на дорозі.

Так, в Придесенні постійно покращується якість вуличного освітлення, встановлюються ліхтарі на нових вулицях. Це пом’якшує проблему, але не вирішує повністю.

Трохи математики.
Дозволена швидкість в межах населеного пункту 50 км/год (14 м/с). Але в більшості випадків автомобілі їдуть щонайменше 70 км/год (19 м/с), а то й 90 км/год (25 м/с) – особливо на міжсільських трасах, де, між іншим, не настільки добре розвинена мережа вуличного освітлення. Вчені довели, що в середньому для реакції водія потрібно 2 секунди (1 секунда, щоб побачити перешкоду, і ще 1 секунда – на вчинення дії). За ці 2 секунди автомобіль встигає проїхати 30-50 метрів, перш ніж оминути перешкоду. А якщо потрібно ще й загальмувати, то до повної зупинки автомобіля ще додається щонайменше 30 метрів.
Така ситуація збільшує небезпеку наїзду автомобіля на пішохода чи велосипедиста в нічний час. Для прикладу можна згадати недавній випадок, коли в темний час доби тверезий адекватний водій не зміг уникнути наїзду на пішохода поблизу одного з наших сіл.

Але таких випадків можна уникнути. Це в першу чергу залежить від самих пішоходів а велосипедистів. Чим яскравіший одяг, тим ви більш помітні на дорозі.
А якщо ви одягаєте на себе світловідбиваючі елементи, то видимість збільшується до 150 метрів, а з дальнім світлом – до 300-400 метрів.

Для прикладу: за останні декілька років в Фінляндії жоден (!) нічний пішохід з світловідбивачами не загинув на дорозі.

Прохання до всіх пішоходів та велосипедистів: ВИКОРИСТОВУЙТЕ ФЛІКЕРИ!

Флікер – це спеціальний світлоповертаючий елемент, який яскраво світиться в світлі автомобільних фар та служить для підвищення видимості пішоходів, велосипедистів, дитячих колясок на дорогах в сутінках, темний час доби.

Автомобілісти, будьте, будь ласка, теж уважні на дорогах! І не перевищуйте швидкість. Особливо в темний час доби!

Попередній запис
Зустріч з провайдерами
Наступний запис
День Гідності та Свободи
Вам також може сподобатися
Меню