«Молодиченьки плюс» на фестивалі «Україна єднає світ»

У самому серці Скадовська 20 червня 2021 року пройшов XVII міжнародний фестиваль-конкурс «Україна єднає світ». Чудова атмосфера, сповнена жагою до творчості, єдності та водночас оригінальності витала у палаці культури цього чудового міста.
Цей конкурс був започаткований 1 вересня 2015 року, і традиційно проходить двічі на рік – в зимовий період у Києві, та у літній період у Скадовську. Директор та організатор міжнародного конкурсу-фестивалю «Україна єднає світ» – Ощаповська Лариса Леонідівна, Міністерство Культури України. Фестиваль пройшов на найвищому рівні, організований якісно та професійно.
Попередні роки у цьому міжнародному конкурсі-фестивалі брали участь багато країн, зокрема: Литва, Румунія, Німеччина, Болгарія, Молдова, Ізраїль, Оман, Білорусь та ін.
Цього року фестиваль було проведено в рамках України, зважаючи на ситуацію з пандемією й перекриті міжнародні кордони. Конкурсантів оцінювало поважне журі з 13 осіб.
Учасники фестивалю були розділені на певні номінації: циркове мистецтво, вокал (народний, академічний, естрадний, фольклорний), театральне мистецтво, розмовний жанр, декоративно-прикладне мистецтво, художня майстерність, хореографія, інструментальний жанр.

Зокрема, хотілося б виділити у номінації «Народний вокал» ансамбль «Молодиченьки плюс» – народний аматорський колектив села Літки Київської області. Художній керівник – Кожушко Василь Миколайович. Ансамбль був створений у 1992 році. У 2018 отримав звання «Народний художній колектив», у репертуарі якого обробки українських народних пісень, авторські пісні та обряди. Ансамбль неодноразово був нагороджений дипломами та подяками:

-Диплом міжнародного фестивалю-конкурсу «Україна єднає світ» – 1 місце (2021 р.).
-Диплом марафону обрядових новорічних пісень – 1 місце (2020-2021 р.).
-Диплом за збереження народної пісенної спадщини та участь у IV районному фестивалі купальської та петрівчанської пісні «Кроковеє колесо» (2018 р.).
-Диплом лауреата ІІІ ступеня у XV традиційному фестивалі народних звичаїв та обрядів «Співоча Броварщина».
-Почесна грамота за І місце у IX районному фольклорному фестивалі народних звичаїв та обрядів.
Народний колектив виконав три пісні. Першу – акапельно «На городі верба рясна», та дві у чудовому супроводі баяну керівника ансамблю – «За селом» та «Стоїть калина біла».

Фестиваль-конкурс проходив один день. Було відібрано номери для вечірнього гала-концерту. У цей відбір потрапив і літківський колектив «Молодиченьки плюс». Запальний номер-сценка «За селом» з шаленою енергетикою, експансивним танцем з шаблею, підняв увесь зал. І, звичайно ж, заслужено, ансамбль отримав І премію та був відзначений дипломом і подяками у номінації «Народний вокал»у категорії 25+.
Найвищу нагороду – Супер Гран-прі отримав народний художньо-хореографічний колектив «Живчик», м.Каланчак, керівник – Шиян Олена, Мамедова Ольга. Далі – Гран-прі: у номінації вокал отримала Романченко Таміла, 8 років, м.Київ, у номінації циркове мистецтво – Салєба Альбіна, м.Херсон, у номінації розмовний жанр – Кульченко Євгеній, м.Каланчак, у номінації хореографія – народний хореографічний колектив «Мілленіум», психолого-педагогічного факультету Полтавського національного педагогічного університету ім.В.Г.Короленка, у номінації декоративно-прикладного мистецтва – Варгатюк Радіон, м.Лохвиця Полтавської області, у номінації інструментальний жанр – Сахатський Віталій, с.Гнідин київської області.
І номіновані щасливі виконавці роз’їхалися по своїх номерах в оздоровчому комплексі «Маяк», при КПІ ім.І.Сікорського, який розташований в містечку Лазурне на золотистих пляжах Чорного моря.
Звичайно, потрібно віддати належне працівникам комплексу «Маяк». Вони, зі своєї сторони, зробили все можливе, аби комфортно організувати учасникам фестивалю умови для відпочинку. Але мені б хотілося попросити наших вельможних чиновників звернути пильну увагу на наші бази відпочинку, зокрема на оздоровчий комплекс «Маяк», та надати певне фінансування для відбудови території та приміщень, де багато що нагадує про радянські часи. Привести в належне становище, аби хоч якось прирівнятися до європейського рівня та покращити загальний стан бази відпочинку «Маяк».

Отож, XVII міжнародний фестиваль-конкурс «Україна єднає світ» пройшов на високому рівні, і всі учасники заслужено ще кілька днів поспіль насолоджувалися теплим бархатистим морем та сонцесяйним пляжем.

 

Оксана Терещенко
журналіст, аспірант КПІ ім.І.Сікорського

Попередній запис
Нова староста села Літки
Наступний запис
Звіт про діяльність Зазимської сільської ради за перше півріччя 2021 року
Вам також може сподобатися
Меню