ПДФО повинен залишатися в громадах!

12 вересня Кабінет Міністрів України схвалив зміни до Бюджетного кодексу для фінансування сектору безпеки й оборони та розвитку оборонно-промислового комплексу. Згідно зі змінами, з 1 жовтня 2023 року по 31 грудня 2024 року уряд пропонує ПДФО військовослужбовців та поліцейських спрямувати у спецфонд державного бюджету. За рахунок цих акумульованих коштів планується виробляти та купувати озброєння і дрони для військових.

На перший погляд такий підхід виглядає правильним, адже на оборону України та відбиття ворога коштів мало ніколи не буде. Але він є однобоким за своєю природою. Адже виникає питання: «Чи плюс, який отримає держбюджет, зможе перевищити той мінус, якого зазнає місцевий бюджет?»

Спробуємо розібратися на прикладі Зазимської територіальної громади.

Очевидно, що до великої війни Україна почала готуватися щонайменше з весни-літа 2021 року. Це могли не помітити більшість населення держави, але певні дії на всіх рівнях здійснювалися, в тому числі, в громадах і за участі громад. Наприклад, у вересні 2021 року відбулися найбільші за всю історію навчання територіальної оборони, 16 липня 2021 року Президент підписав Закон «Про основи національного спротиву, який вступав в дію з 1 січня 2022 року, а під нього почали ухвалювати низку положень. Одне з таких положень було прийнято постановою Кабміну №1449, в якій регламентувалася процедура створення та функціонування добровольчих формувань.

Що ж робила тим часом сільська рада?

З листопада 2021 року по лютий 2022 року відбувається активна комунікація з населенням та військовими щодо створення підрозділів оборони, а місцеві депутати підтримують програму фінансування батальйону територіальної оборони району. Тим часом, за участі керівництва громади та активістів в кожному селі створюють схрони пального та води, закуповуються рації, затверджується план дій кожного на випадок надзвичайної ситуації, визначаються відповідальні по селах за організацію заходів з цивільного захисту та оборони. В той час ми керувалися принципом, який неодноразово повторював сільський голова «Віримо в краще, але готуємося до гіршого». Завдяки цьому, на ранок 24 лютого 2022 року ми мали хоча б мінімальні напрацювання.

Що ж робить сільська рада зараз?

Добровольче формування Зазимської територіальної громади №1 є одним з кращих в області, завдяки якому підтримується правопорядок та безпека в Придесенні в денний час та в комендантську годину, а також щонайменше раз в тиждень здійснюється поїздка в зону бойових дій.

Попри те, що із зрозумілих причин це не афішується, але в громаді розміщується певна кількість військових підрозділів. І як ви думаєте, за чий рахунок було стоворено умови їх перебування в нашій громаді і зараз підтримується їх побут? Вірно, за рахунок місцевого бюджету. І до речі, перші платежі ПДФО від військових почали надходити до місцевого бюджету лише місяць тому. Тобто на фоні збільшення потреб військових та підготовки до зимового періоду скорочення надходжень ПДФО суттєво вплине не тільки на спроможність Придесення існувати, але й підтримувати боєздатний тил для наших воїнів.

Рішення Кабінету Міністрів забрати військовий ПДФО з місцевих бюджетів схвилювало всі громади України. Проти цієї ініціативи виступили як окремі громади, так і їх об’єднання та асоціації.

Зазимська сільська рада в підтримку ініціативи Асоціації міст України звернулася до народного депутата України Галушка Миколи Леонідовича з проханням посприяти у вирішенні питання надходження ПДФО від зарплат військовослужбовців до місцевих бюджетів територіальних громад (лист нижче).

Не можна забирати військовий ПДФО з громад! Не можна послаблювати тил наших захисників!

Попередній запис
PATRIOT FAMILY FAST (+ВІДЕО)
Наступний запис
Старт інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен!»
Вам також може сподобатися
Меню