Перше богослужіння в Рожнівській церкві після приєднання до ПЦУ

Початок повномасштабного вторгнення російської федерації активізував процес приєднання релігійних приходів УПЦ до Православної Церкви України. Люди почали розуміти, що хай і опосередкована підлеглість Української православної церкви російській православній церкві, але вона відіграла важливу роль в початку військових дій, адже з уст багатьох її священників та прихожан линула пропаганда «руского міра». А з початком окупації значних територій України священники УПЦ були одними з перших, хто погоджувався на співпрацю з ворогом. Звичайно, не всі, але зафіксованих та підтверджених випадків колабораціонізму багато.

Окрім того, стаючи на захист УПЦ та засуджуючи ПЦУ, віряни УПЦ оперують практично тотожними російській пропаганді фразами:

  • ПЦУ це порошенківська церква, тому що він домігся отримання автокефалії. А відповідно, ця церква є політичною (37:40 і 49:00 хвилини першого відео);
  • Розкол між православними України розпочали американці (50:20 хвилина першого відео);
  • УПЦ не має відношення до РПЦ і в Статуті УПЦ від 27.05.2022 р. немає жодної згадки про РПЦ, крім посилання на грамоту, видану патріархом Алексієм в 1990 році тощо (43:00 хвилина першого відео).

Ці ж фрази було промовлено вірянами УПЦ 26 листопада 2022 року в селі Рожни. Але чомусь ці люди не розповіли чому митрополит Онуфрій входить до складу Священного Синоду РПЦ, чому в Києво-Печерській Лаврі співають російські піснеспіви, чому за їхньою версією в усіх бідах в Україні винні українські націоналісти та чому підтримка попереднього Президента в отриманні Томосу, що дало можливість українцям повернути справжню автокефалію та включити ПЦУ до диптиху, є негативним явищем.

Іншими словами, ця стаття про продовження приєднання церков Придесення до Православної церкви України.

28 серпня відбулися збори релігійної громади с.Рожни, на яких рішенням більшості парафія храму Різдва Богородиці приєдналася до Православної церкви України. Наприкінці жовтня було завершено процес перереєстрації релігійної громади. На перше богослужіння до храму вже в статусі релігійної громади у складі ПЦУ було заплановано зайти 26 листопада 2022 року.

Перше богослужіння повинно було початися о 15:00. Віряни ПЦУ прийшли до церкви за години три до цього. В цей час службу проводив священник Олександр Ковалевський разом з близько 15 прихожанами. Після служби Луценко Ігор Вікторович, голова парафіяльної ради релігійної громади с.Рожни (ПЦУ), звернувся до присутніх, повідомивши, що відповідно до результатів зборів релігійної громади церква приєдналася до ПЦУ і о 15:00 буде перше богослужіння.

Віряни УПЦ почали перебивати доповідача, сперечатися та часто повторювати вище вказані фрази. Однак серйозного конфлікту вдалося уникнути. Зокрема, завдяки священнику Олександру Ковалевському, який зумів втримати емоції своїх вірян та не допустити до словесних образ та силового протистояння.

Всі присутні покинули храм. Після опису майна ревізійною комісією, церкву опечатали.
Словесний спір продовжився під храмом між вірянами ПЦУ та захисниками УПЦ, яких стало більше – приїхали представники з Лаври, своє ЗМІ та духовне керівництво. Суперечка тривала недовго і згодом всі прихильники УПЦ покинули подвір’я церкви.

Наближалася 15:00. До церкви прибув новопризначений священник с.Пухівка Іоан. Згодом у супроводі погребського священника Олександра на територію храму зайшов новопризначений настоятель храму Різдва Богородиці с.Рожни Володимир Воровий.

Отець Володимир звернувся до рожнівців, привітавши їх з цим знаковим днем та запросив до храму на першу молитву. Голова парафіяльної ради Луценко Ігор зірвав печатку та відкрив перед вірянами двері до церкви.

Отці Володимир, Іоан та Олександр провели богослужіння, а також згадали зморених голодом українців, яких радянська влада знищила під час голодоморів 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років.

На завершення отець Володимир звернувся до парафіян:

«Чесні отці, дорогі браття і сестри, насамперед дякую всім за спільну молитву в знаковий день, коли ми прийшли в храм. Ми молимося українською мовою. Молимося за владу українську. Молимося за українських воїнів. Молимося за всіх, кого в своїх помислах маємо. Також хочу подякувати всім, хто долучився до цієї благоугодної справи. Дякую кожному і усім, хто приклав до цього свої зусилля. Надіюся, з Божою допомогою і опікою, ми й надалі будемо молитися, прославляти Бога в цьому величному храмі. Молитися за всіх наших рідних, за всіх наших близьких, за наше українське воїнство, за нашу українську державу і за всіх православних християн, яких в своїх помислах маємо….
…Також, хочу сказати, що завтра (27 листопада – ред.) у нас буде богослужіння на 8 годину. А на тижні вирішимо питання методичні, з приводу часу. Все узгодимо. Попередньо будемо молитися зранку на 8 годину в Рожнах, а на 10 в Літках, тому що з благословення нашого предстоятеля на даний час я опікуватимуся двома храмами (Різдва Богородиці в Рожнах і Свято-Покровським в Літках)…».

Також зазначимо, що 19 листопада в храмі Покрови Божої Матері с.Пухівка відбулося перше богослужіння після приєднання до ПЦУ. Збори релігійної громади Пухівки щодо вирішення зміни підпорядкованості відбулися 18 вересня 2022 року.

Попередній запис
Сесія – 24.11.2022
Наступний запис
Конкурс для молоді
Вам також може сподобатися
Меню