️Продовження дії документів у період воєнного стану!

В умовах воєнного стану часто виникають ситуації через які неможливо вчасно вжити всіх заходів для того, щоб вклеїти фото до паспорта чи обміняти документ, строк дії якого закінчився.

З метою врегулювання цих питань, Кабінет міністрів України прийняв Постанову № 1202 “Деякі питання реалізації актів законодавства у сфері міграції в умовах воєнного стану”, що набрала законної сили  26 жовтня  2022 року.

Згідно даної Постанови документи іноземців або осіб без громадянства, строк дії яких закінчився або вони підлягають обміну після 24 лютого 2022 року, є чинними для тимчасового чи постійного проживання в Україні та надають право на в’їзд в Україну на період воєнного стану та протягом 30 календарних днів з дня його припинення чи скасування. Такими документами є посвідки на тимчасове чи постійне проживання.

Протягом 30 календарних днів з дня припинення або скасування воєнного стану іноземці або особи без громадянства зобов’язані, в установленому законодавством порядку, подати такі посвідки на тимчасове чи постійне проживання для обміну.

Постанова не поширюється на документи, які оформлені громадянами Російської Федерації.

Що стосується громадян України, то паспорт у формі картки, строк дії якого закінчився за 30 днів до 24 лютого 2022 року та після 24 лютого 2022 року, та паспорт громадянина України зразка 1994 року, до якого не вклеєно фотокартку по досягненню 25 чи 45-річного віку, за умови, що строк  вклеювання фото настав за 30 днів до 24 лютого 2022 року та після 24 лютого 2022 року, є документами, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України на період дії воєнного стану.

Паспорт у формі картки підлягає обміну протягом 30 календарних днів з дня припинення чи скасування воєнного стану.

Вклеїти нову фотокартку, відповідно до досягнутого віку, належить протягом 30 календарних днів з дня припинення чи скасування воєнного стану.

Консультацію підготувала завідувач сектору “Броварське бюро правової допомоги” – Марина Губська.

Попередній запис
Неправильна експлуатація опалювальної системи забирає людські життя
Наступний запис
Сесія – 09.12.2022
Вам також може сподобатися
Меню