Культура має значення

Сьогодні в Україні культура є одним з вирішальних чинників національного відродження, зміцнення державності й об’єднання людей навколо спільних цінностей та ідеалів. Пісня і танець, музика і слово, витвори майстрів народної творчості – саме вони споконвіку виражали нашу національну ідею, оберігали історичну пам’ять. Вони живили і зміцнювали надію народу на краще майбутнє.

Щороку 9 листопада святкують своє професійне свято працівники галузі культури – ті, хто присвятив себе благородній справі: зберігати, розвивати та відтворювати духовні скарби нашого народу.
Саме працівники культури завжди несуть у Ваші серця пісню, яка розрадить та зігріє. Саме вони дають розуміння величі наших традицій, навчаючи «Хто ми такі – чиїх батьків ми діти…!».

Вже майже рік як у нашій об’єднаній територіальній громаді діє Комунальний заклад «Центр культури, дозвілля та спорту» (керівник –Валентина Кожушко), що об’єднує тих, хто не уявляє свого життя без музики, співу, живопису, театру, книги, народної творчості, хто веде величезну просвітницьку роботу, працює в будинках культури і клубних закладах, навчає мистецтву інших.

Святкування професійного свята відбулося в приміщенні Літківського будинку культури, куди були запрошені адміністрація Зазимської сільської ради, начальник управління освіти, культури, молоді та спорту, керівники будинків культури громади, бібліотекарі, аматори народного мистецтва, старости сіл та всі причетні до свята.
Сільський голова Віталій Крупенко щиро привітав присутніх зі святом, побажав усім міцного здоров’я, родинного тепла, творчої наснаги і особистого щастя.
До привітань приєдналась головний спеціаліст сектору культури, національностей та релігій Броварської державної адміністрації Тетяна Тимошенко, яка виконала почесну місію нагородження Почесною грамотою Броварської РДА та цінним подарунком директора Рожнівського будинку культури Віру Коломієць.

Професійне свято – це завжди своєрідний підсумок зробленого, досягнутого.

На сьогодні культурно-дозвіллєву діяльність у Зазимській громаді здійснюють 5 бібліотек, 4 Будинки культури та 1 сільський клуб, в яких працюють 43 спеціалісти.
За вагомі творчі досягнення 5 аматорських колективів носять почесне звання «Народний», а 2 дитячих носять звання «Зразковий».

Особливим багатством клубних установ завжди були і будуть її кадри – талановиті, досвідчені, кваліфіковані спеціалісти, які безмежно віддані своїй справі.
Директор Комунального закладу «Центр культури, дозвілля та спорту» Валентина Кожушко привітала всіх присутніх зі святом, подякувала не тільки за професіоналізм, за уміння принести радість, втіху і спокій у душі людей, а й за те, що кількість художніх колективів у громаді не зменшується; та
провела нагородження працівників за результатами рейтингу «Кращий у своїй професії» по відповідних номінаціях.

  • Так у номінації «Відданість своїй справі» нагороду отримала директор Пухівського будинку культури Світлана Флоріна, яка більше 40 років працює на ниві культури.
  • Художній керівник Літківського будинку культури – Василь Кожушко, який працює більше 35 років в Літках, і знаний не тільки у Зазимській громаді, а й за її межами, отримав нагороду в номінації «Стабільність, перевірена часом».
  • У номінації «Найкращий збирач фольклору» нагороду отримала Оксана Туліка – керівник Народного фольклорного колективу «Живемо» та Зразкового дитячого колективу «Перепілочка» села Зазим’я , яка багато років популяризує народні традиції, що перейшли до нас від діда-прадіда.
  • У номінації «Прорив року» найкращими стали: директор Літочківського будинку культури Лілія Гайдак – за організацію та успішне проведення Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Літочки збирають таланти» та Тетяна Ячник – художній керівник Рожнівського будинку культури, яка показала себе відповідальним та креативним керівником колективу під час підготовки та проведення Дня Незалежності України та Дня громади в неперевершеній постановці масових хореографічних номерів.
  • У номінації «Настрій культури» було відзначено керівника Народного колективу «Берегиня» та вокального гурту «Рута» села Погреби – Андрія Семеляка.
  • Нагороду в номінації «Думаю.Шукаю.Втілюю» отримала директор Рожнівського будинку культури Віра Коломієць.

Свято пройшло у дружньому родинному колі. В цей день лунали пісні у виконанні учасників художньої самодіяльності – Каті Коломієць, Лєри Анісімової, Тетяни Кузьмич та Михайла Гайдака – старости Літочківського старостинського округу, що багато років ніс звання працівника культури та виконав пісню «Чуєш музику», яку підспівував весь зал. Бурхливими оплесками зал зустрічав старосту Рожнівської сільської ради Володимира Кабиша, який поздоровив присутніх виконанням авторських гуморесок та братів баяністів Анатолія та Георгія Багдасарів.

Що ж «скільки б не співали, а кінчати час…», але хочеться побажати всім хто вміє «не тільки витворяти», а й ТВОРИТИ: «Вражайте своєю неповторністю, яскравим колоритом, невичерпною енергією!»

/фото з архіву

Попередній запис
Послуги для автоперевезень на Гіді
Наступний запис
З днем народження нас, громадо Придесення!
Вам також може сподобатися
Меню