Нагадуємо: Відвідувати ліс – заборонено!

Згідно з розпорядженням Київської обласної військової адміністрації від 20 березня 2022 року №142 на Київщині діє заборона відвідування лісів населенням і в’їзду до них транспортним засобів та іншої техніки на час дії правового режиму воєнного стану.

Під час воєнного стану заборонено відвідування та в’їзду до лісу громадян, за винятком військових, правоохоронців, лісників та органів місцевої влади. Таке рішення було прийняте задля безпеки громадян, а також запобігання лісовим пожежам.
Закликаємо не нехтувати власною безпекою та особливо контролювати, де проводять дозвілля ваші діти. У разі виявлення підозрілих предметів – не чіпайте їх та повідомте за номером «101» або «102». Бережіть себе, рідних, ліси та Україну!
Також нагадуємо про жорстку заборону в країні палити сухостій, за порушення якої передбачена відповідальність:
1) За порушення вимог пожежної безпеки в лісах до громадян застосовується ст. 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення що тягне за собою штраф на громадян (1530-4590 грн.) та на посадових осіб (4590-15300 грн.). Згідно із статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за самовільне випалювання рослинності a6o ii залишків, тягне за собою накладення штрафу на громадян (3060-6120 грн.) та на посадових осіб (15300-21420 грн.).
2) Відповідно до статті 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення — завідомо неправдивий виклик спеціальних служб тягне за собою накладення штрафу на громадян від п’ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-3400 грн.).
3) Відповідно до статті 245 Кримінального кодексу України, знищення a6o пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності a6o ïi залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом – караються штрафом від п’яти тисяч чотирьохсот до дев’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян a6o обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, a6o позбавленням волі на той самий строк.
Ti самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин a6o інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Правила пожежної безпеки у весняний період:
не розводьте відкритий вогонь біля лісової зони, у полях;
не кидайте непогашені сірники і недопалки на суху трав’янисту підстилку;
не спалюйте сміття та рослинні залишки на присадибних ділянках;
не розводьте відкритий вогонь поруч з господарськими будівлями;
слідкуйте, щоб діти не гралися з вогнем.

Якщо ви помітили загоряння в лісах, на відкритих територіях, звалищах — негайно телефонуйте за номером «101».

Попередній запис
Український ветеранський фонд запустив інформаційну кампанію, щоб нагадати — кожен ветеран заслуговує на повагу та підтримку
Наступний запис
Виконком – 20.11.2024
Вам також може сподобатися
Меню